INDUSTRIALNE
WNĘTRZE

CIĘŻKIE BRZMIENIA

3D DECO & VIZUALS
AMBITNA
ELEKTRONIKA
RAP
NA STOCZNI
niepowtarzalny
klimat

Tytuł


Gdańsk Ska Jamboree - dzień I

Gdańsk Ska Jamboree - dzień I

Festiwal dedykowany muzyce ska i różnym odmianom tego gatunku.

Ceny biletów:
w przedsprzedaży (do 23 listopada 2017): piątek - 25 zł, sobota - 35 zł, dwudniowy karnet - 50 zł;
od dnia rozpoczęcia festiwalu: piątek - 30 zł, sobota - 40 zł.

Wystąpią (w kolejności odwrotnej do zaprezentowanej w opisie):

Piątek, 24 listopada:

Vespa
Jak sami o sobie piszą: "Vespa to jeden z pierwszych polskich zespołów uprawiających muzykę ska. Choć od dłuższego już czasu wymykają się gatunkowej kategoryzacji, wplatając w jamajskie rytmy swing, rock'n'rolla, odrobinę soulu, a nawet bluesa. Koncerty i wizerunek grupy to krzywe i bezlitosne zwierciadło, w którym ujrzeć można odbicie showbiznesu, mediów i samych słuchaczy. Grają przede wszystkim do tańca, choć ich nagrań nie sposób usłyszeć w dyskotekach. (...) Mocno ironiczne teksty, czarująca wokalistka, stylizacja retro, lśniąca sekcja dęta i unikatowa konferansjerka sprawiają, że Vespa jest obecnie jednym z ciekawszych polskich zespołów koncertowych."
Wydali pięć płyt, obecnie trwają przygotowania do nagrania "Tribute To Vespa", gdzie utwory Vespy zagrają inne zespoły. Płyta ma się ukazać na początku września 2017.
Vespa obiecuje, że na Gdańsk Ska Jamboree szykuje coś "specjalnie specjalnego"!

ZiggiePiggie
Zespół został założony w 2006 roku w Sosnowcu, zwanym "polskim Kingston" czy "kolebką ska w Polsce".
W skład zespołu wchodziło wielu artystów związanych z muzyką ska i reggae w Polsce - gościnnie grali np. Robert Brylewski, Karolina Krawczyk (Banda de Chicas), Andrzej Mikulski, Janusz Rutkowski oraz Mikołaj Tabako (The Bartenders) i Skadyktator. Zespół Ziggie Piggie zagrał kilkadziesiąt koncertów w Polsce i za granicą, m.in. trasę koncertową po Słowacji i Czechach z gwiazdą czeskiego ska, grupą Tleskač. Miał też okazję występować na jednej scenie z Aggrolites, Yardee Sound System, Dr Love, Bas Tajpanem, Mikaelem, Dr Ring Dingiem i Mr Zoobem.
Grupa ma na swoim koncie także występy na Przystanku Woodstock 2010 (duża scena) czy Festiwalu Afryka w Toruniu.
W 2008 roku zespół Ziggie Piggie nagrał swoją pierwszą płytę, zatytułowaną „Light Smyk Music”, rok później ukazał się album „Old Songs”, nagrany w rozszerzonym, 25-osobowym składzie, zawierający covery jamajskich standardów, głównie utworów Laurela Aitkena i Skatalites. Tymi samymi siłami został nagrany trzeci krążek grupy, EP-ka pt. „15:19”, wydana w 2010 roku.

CT-Tones
CT-Tones jest kontynuacją grupy Skapoint - zespołu założonego w latach 90. w Toruniu.
Mają na swoim koncie dziesiątki koncertów, zarówno klubowych, jak i tych na dużych festiwalowych scenach. Grali u boku takich zespołów, jak The Offenders, Les Ejectes, Dr Ring Ding, Cała Góra Barwinków, The Bartenders, Paraliż Band, Luxtorpeda. Dwukrotnie występowali na festiwalu muzyki reggae w Ostródzie.
W tym roku wydali debiutancką płytę pt. "Stereo".
CT-Tones to gratka dla fanów early reggae i rocksteady - zespół bardzo wiernie oddaje klimat muzyki lat sześćdziesiątych, podrasowany wyjątkowym, soulowym głosem wokalistki.

SKAcowani
Krakowska grupa SKAcowani to jeden z najmłodszych zespołów grających ska w Polsce. Mimo to regularnie koncertują, a w tym roku wydali płytę demo z czterema utworami.
SKAcowani grają tak, jakby kaca nigdy nie mieli - ostro, szybko i energetycznie, z mocno zaakcentowanymi partiami sekcji dętej.

Nutty Lovers
Nutty Lovers to reprezentant rozwijającej się w Trójmieście sceny ska. Obecnie zespół, po roku grania, jest w trakcie poważnej przebudowy i na Gdańsk Ska Jamboree zaprezentuje się w nowym składzie i z nowym repertuarem. Co beda mieli do zaoferowania fanom ska - zobaczymy w listopadzie!