INDUSTRIALNE
WNĘTRZE

CIĘŻKIE BRZMIENIA

3D DECO & VIZUALS
AMBITNA
ELEKTRONIKA
RAP
NA STOCZNI
niepowtarzalny
klimat

Tytuł


Gdańsk Ska Jamboree - dzień II

Gdańsk Ska Jamboree - dzień II

Festiwal dedykowany muzyce ska i różnym odmianom tego gatunku.

Ceny biletów:
w przedsprzedaży (do 23 listopada 2017): piątek - 25 zł, sobota - 35 zł, dwudniowy karnet - 50 zł;
od dnia rozpoczęcia festiwalu: piątek - 30 zł, sobota - 40 zł.

Sobota, 25 listopada:

Cała Góra Barwinków
Cała Góra Barwinków (CGB) działa od 2002 roku, choć korzenie grupy sięgają roku 1997.
Nagrali cztery płyty długogrające (ostatnia - Beat 2 Meet U - ukazała się w 2013 roku), wystapili na największych polskich festiwalach (Przystanek Woodstock w 2003 i 2013 roku, Heineken Opener Festiwal w 2007 roku), a w tym roku zagrali na This Is Ska Festiwal w niemieckim Rosslau. CGB są znani również z telewizji: w 2004 roku zespół został zaproszony przez Jurka Owsiaka do studia telewizyjnej Dwójki, gdzie wystąpił podczas XII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cała Góra Barwinków zaprezentowała się również w programach "Kuba Wojewódzki", „Poplista”, „Kawa czy Herbata”, „Regiony kultury” czy też w programie „Taper”, w którym zespół podkładał muzykę pod niemy film Charliego Chaplina „Charlie ucieka”. W 2014 roku Cała Góra Barwinków wzięła udział w 4 edycji programu X Factor w TVN, odpadając na zaledwie dwa odcinki przed finałem.
Zespół CGB to koncertowy "pewniak" - żywiołowa sekcja dęta i pulsująca sekcja rytmiczna nigdy nie zawodzi, a po koncercie zapewne będziecie sobie nucić ich chwytliwe melodie.

Las Melinas
Prawdziwa orkiestra grająca muzykę ska z dużą dawką rock'n'rolla i swingu.
Zespół powstał w 2005 roku w Trzebielu, obecnie ich miastem rodzinnym są Żary. Przez jakiś czas funkcjonowali pod nazwą Melinians, dość długo klarował się skład osobowy (co nie dziwi przy tak licznym zespole). Obecnie grają z rozbudowaną sekcją dętą (trąbka, puzon i dwa saksofony - altowy i tenorowy). Nagrali dwie płyty: ostatnią, "Ska'la powagi", w 2014 roku.

The Bartenders
The Bartenders spotkali się w Warszawie w 2006 roku. Połączyła ich fascynacja dokonaniami jamajskich muzyków lat 60. i 70. XX wieku oraz pomysł skonfrontowania ich charakterystycznego podejścia do rytmu z polską melodyką i tradycją muzyczną.
Występowali na większości festiwali muzyki reggae i ska w Polsce, z materiałem autorskim lub jako zespół towarzyszący (m.in. Dr. Ring Ding). W 2013 roku ukazał się ich debiutancki album pt. „Szumna Sessions”. Pozytywny odbiór albumu zachęcił zespół do coraz śmielszego zaznaczania swej obecności poza granicami kraju - prezentowali swoją muzykę na festiwalach Rototom Sunsplash w Hiszpanii i This Is Ska! w Niemczech.
Jesienią 2015 roku The Bartenders wzięli udział w projekcie „Tribute to Alibabki” zorganizowanym z okazji 50. rocznicy premiery EPki „W rytmach Jamaica ska” zespołu Alibabki, daty uznawanej za początek obecności muzyki jamajskiej w Polsce. Ciekawostką jest, że Radio Łódź wydało w grudniu 2016 roku pocztówkę dźwiękową z utworem "Już nie twist", który Barmani nagrali oczywiście z zespołem Alibabki.
11 sierpnia 2016 podczas Ostróda Reggae Festival The Bartenders zaprezentowali drugą płytę: „Poles are movin'!” Dziesięcioletnie doświadczenie w poruszaniu publiczności do tańca zawarli nań w dwunastu autorskich kompozycjach, konsekwentnie kombinując z jazzującym ska i reggae, analogowym brzmieniem i śpiewanymi po polsku i angielsku tekstami. W przeciwieństwie do debiutu, na „Poles are movin'!” nie ma gości - wszystkie piosenki zaśpiewał Kuba Kaczmarek - wokalista znany z Całej Góry Barwinków, od niedawna również w szeregach The Bartenders.

3CITY Stompers
Jak sama nazwa wskazuje - zespół 3City Stompers pochodzi z Trójmiasta. Grają od 2014 roku, mają na swoim koncie EP-kę z czterema utworami. Dużo koncertują, w tym roku wystąpili na festiwalu Fląder.
Jak sami o sobie piszą: "Gramy to, co lubimy najbardziej. Czyli ska, rocksteady, skinhead reggae - lubimy klasyki jamajskiej muzyki, szczególnie z lat 60., choć nie stronimy od nowszych trendów. Najbardziej nam zależy, żeby nóżka sama tupała i żebyście rwali się do tańca!"

POMORSKA 68
Pomorska 68 pochodzi z Trójmiasta. Gra, z krótką przerwą, od 2012 roku. Jest jedynym parytetowym zespołem ska w Polsce (w skład wchodzą trzy dziewczyny i trzech chłopaków).
Na ich profilu internetowym można przeczytać: "Zespół POMORSKA 68 powstał w sposób spontaniczny. Tym niemniej gra. Muzycy są przekonani, że im wolno, więc może dlatego nie grają szybko. Ponadto z premedytacją grają cicho, wiedząc, że i tak wkrótce będzie o nich głośno."
Troje członków zespołu to organizatorzy Gdańsk Ska Jamboree.


W sobotę zapraszamy także na projekcję filmu Ska Delight, poprzedzoną rozmową reżysera, Krzysztofa Gajewskiego, z zaproszonymi gośćmi.

To jeszcze nie koniec atrakcji - informacje wkrótce!